PCM50UT07
XP Power
PCM50UT07
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PCM50UT07 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. PCM50UT07
Data sheet
Voltage - Output:5V, 24V, -24V
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Size / Dimension:5.75" L x 2.99" W x 1.69" H (146.0mm x 76.0mm x 43.0mm)
Series:PCM50 (50W)
Region Utilized:International
Power (Watts):61W
Polarization:-
Output Connector:DIN, 5 Pin
Operating Temperature:0°C ~ 70°C
Form:Desktop (Class I)
Efficiency:75%
Detailed Description:5V, 24V, -24V 61W AC/DC External Desktop (Class I) Adapter Cord (Sold Separately) Input
Current - Output (Max):5A, 1A, 500mA
Cord Length:48" (1.22m)