PCM50UD06
XP Power
PCM50UD06
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PCM50UD06 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. PCM50UD06
Manufacturer XP Power
Description 50/80/120 WATTS AC-DC
Lead Free Status / RoHS Status
Call
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs
Data sheet
Voltage - Output:5V, -24V
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Size / Dimension:5.75" L x 2.99" W x 1.69" H (146.0mm x 76.0mm x 43.0mm)
Series:PCM50 (50W)
Region Utilized:International
Power (Watts):49W
Polarization:-
Output Connector:DIN, 5 Pin
Operating Temperature:0°C ~ 70°C
No Load Power Consumption:-
Manufacturer Standard Lead Time:16 Weeks
Input Type:Cord (Sold Separately)
Input Connector:IEC 320-C14
Form:Desktop (Class I)
Efficiency:75%
Detailed Description:5V, -24V 49W AC/DC External Desktop (Class I) Adapter Cord (Sold Separately) Input
Current - Output (Max):5A, 1A
Cord Length:48" (1.22m)