PCF0603-13-825RBT1
TT Electronics
PCF0603-13-825RBT1
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PCF0603-13-825RBT1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. PCF0603-13-825RBT1
Manufacturer TT Electronics
Description RES SMD 825 OHM 0.1% 1/16W 0603
(In US Dollars)
1000 pcs
Data sheet
Tolerance:±0.1%
Temperature Coefficient:±5ppm/°C
Supplier Device Package:0603
Size / Dimension:0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm)
Series:PCF - Precision
Resistance:825 Ohms
Power (Watts):0.063W, 1/16W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Other Names:985-1372-2
PCF060313825RBT1
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Number of Terminations:2
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.026" (0.65mm)
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:825 Ohms ±0.1% 0.063W, 1/16W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Metal Film