PCB1B16AG
Buy PCB1B16AG with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. PCB1B16AG
Manufacturer Agastat Relays / TE Connectivity
Description CONN TERM BLK CARD EDGE 16POS
(In US Dollars)
180 pcs
Data sheet
Wire Gauge:14 AWG
Series:PCB1B, Buchanan
Other Names:3-1437410-2
3-1437410-2-ND
Convert To (Adapter End):Card Edge Connector, 16 Pos
Convert From (Adapter End):Terminal Blocks, Screw Connection, 16 Pos, 2 Rows