PCB1B15AG
Agastat Relays / TE Connectivity
PCB1B15AG
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PCB1B15AG with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. PCB1B15AG
Manufacturer Agastat Relays / TE Connectivity
Description TERM BLOCK CARD EDGE 15POS GOLD
(In US Dollars)
180 pcs
Data sheet
Wire Gauge:14 AWG
Series:PCB1B, Buchanan
Other Names:3-1437410-0
3-1437410-0-ND
A113415
Mounting Type:Board Mounted
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:23 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Convert To (Adapter End):Card Edge Connector, 15 Pos
Convert From (Adapter End):Terminal Blocks, Screw Connection, 15 Pos, 2 Rows