PC93-20-20-4-1A
t-Global Technology
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PC93-20-20-4-1A with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. PC93-20-20-4-1A
Manufacturer t-Global Technology
Description THERM PAD 20MMX20MM W/ADH GRAY
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Usage:-
Type:Conductive Pad, Sheet
Thickness:0.157" (4.00mm)
Thermal Resistivity:-
Thermal Conductivity:2.0 W/m-K
Shape:Square
Series:PC93
Outline:20.00mm x 20.00mm
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Material:Non-Silicone
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Detailed Description:Thermal Pad Gray 20.00mm x 20.00mm Square Adhesive - One Side