PC-50100R0KE66BKT
Dale / Vishay
PC-50100R0KE66BKT
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PC-50100R0KE66BKT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. PC-50100R0KE66BKT
Manufacturer Dale / Vishay
Description RES CHAS MNT 100 OHM 10%
(In US Dollars)
100 pcs250 pcs500 pcs1000 pcs
Data sheet
Tolerance:±10%
Temperature Coefficient:±300ppm/°C
Size / Dimension:3.543" L x 0.748" W (90.00mm x 19.00mm)
Series:PC
Resistance:100 Ohms
Power (Watts):50W
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial, Rectangular Case
Operating Temperature:-55°C ~ 275°C
Mounting Feature:Brackets
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:18 Weeks
Lead Style:Quick Connects, 0.250" (6.35mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.748" (19.00mm)
Features:Flame Proof, Safety
Failure Rate:-
Detailed Description:100 Ohms ±10% 50W Wirewound Chassis Mount Resistor