PBA150F-3R3-V
Cosel
PBA150F-3R3-V
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PBA150F-3R3-V with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. PBA150F-3R3-V
Manufacturer Cosel
Description AC/DC CONVERTER 3.3V
Voltage - Output 2:-
Voltage - Output 1:3.3V
Voltage - Isolation:3kV
Voltage - Input:85 ~ 264 VAC
Type:Open Frame
Size / Dimension:6.61" L x 1.34" W x 3.66" H (167.9mm x 34.0mm x 93.0mm)
Series:PB
Operating Temperature:-10°C ~ 71°C (With Derating)
Minimum Load Required:No
Manufacturer Standard Lead Time:16 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Efficiency:82%
Detailed Description:Open Frame AC DC Converter 1 Output 3.3V 30A 85 ~ 264 VAC Input
Current - Output (Max):30A