PBA1000F-7R5-CF3
Cosel
PBA1000F-7R5-CF3
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PBA1000F-7R5-CF3 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. PBA1000F-7R5-CF3
Manufacturer Cosel
Description AC/DC CONVERTER 7.5V
(In US Dollars)
1 pcs
Data sheet
Voltage - Output 4:-
Voltage - Output 3:-
Voltage - Output 2:-
Voltage - Output 1:7.5V
Voltage - Isolation:3kV
Voltage - Input:85 ~ 264 VAC
Type:Enclosed
Size / Dimension:9.45" L x 5.91" W x 2.40" H (240.0mm x 150.1mm x 61.0mm)
Series:PB
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C (With Derating)
Number of Outputs:1
Mounting Type:Chassis Mount
Minimum Load Required:No
Manufacturer Standard Lead Time:12 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Efficiency:83%
Detailed Description:Enclosed AC DC Converter 1 Output 7.5V 134A 85 ~ 264 VAC Input
Current - Output (Max):134A