PB6B2FM2M1CAL07S500
Buy PB6B2FM2M1CAL07S500 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. PB6B2FM2M1CAL07S500
Manufacturer Agastat Relays / TE Connectivity
Description PB OFF/ON FC BLK M1 TERM BLU LED
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 99 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:50V
Voltage Rating - AC:125V
Series:PB6
Panel Cutout Dimensions:Circular - 13.60mm Dia
Packaging:Bulk
Other Names:2329388-5
Operating Temperature:-30°C ~ 85°C
Illumination Voltage (Nominal):-
Illumination Type, Color:LED, Blue
Current Rating:125mA (AC), 200mA (DC)