PB-12N23P-05AQS
Mallory Sonalert Products
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PB-12N23P-05AQS with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. PB-12N23P-05AQS
Manufacturer Mallory Sonalert Products
Description AUDIO MAGNETIC XDCR 4-7V TH
(In US Dollars)
1 pcs
Data sheet
Voltage Range:4 ~ 7V
Voltage - Rated:5V
Termination:PC Pins
Technology:Magnetic
Sound Pressure Level (SPL):85dB @ 5V, 10cm
Size / Dimension:0.472" Dia (12.00mm)
Series:PB
Ratings:-
Port Location:-
Packaging:Bulk
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Operating Mode:Single Tone
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:20 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Input Type:DC
Height - Seated (Max):0.402" (10.20mm)
Frequency:2.3kHz
Duration:-
Driver Circuitry:Transducer, Externally Driven
Detailed Description:Buzzers Transducer, Externally Driven Magnetic 5V 30mA 2.3kHz 85dB @ 5V, 10cm Through Hole PC Pins
Current - Supply:30mA