PAT0805E93R1BST1
Electro-Films (EFI) / Vishay
PAT0805E93R1BST1
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PAT0805E93R1BST1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. PAT0805E93R1BST1
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description RES SMD 93.1 OHM 0.1% 1/5W 0805
Data sheet
Tolerance:±0.1%
Temperature Coefficient:±25ppm/°C
Supplier Device Package:0805
Size / Dimension:0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Series:PAT
Resistance:93.1 Ohms
Power (Watts):0.2W, 1/5W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Height - Seated (Max):0.018" (0.46mm)
Features:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Failure Rate:-
Detailed Description:93.1 Ohms ±0.1% 0.2W, 1/5W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thin Film