PAT0603E6042BST1
Electro-Films (EFI) / Vishay
PAT0603E6042BST1
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PAT0603E6042BST1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. PAT0603E6042BST1
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description RES SMD 60.4KOHM 0.1% 0.15W 0603
Data sheet
Tolerance:±0.1%
Temperature Coefficient:±25ppm/°C
Supplier Device Package:0603
Size / Dimension:0.064" L x 0.032" W (1.63mm x 0.81mm)
Series:PAT
Resistance:60.4 kOhms
Power (Watts):0.15W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Other Names:PAT60.4KATR
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Height - Seated (Max):0.018" (0.46mm)
Features:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Failure Rate:-
Detailed Description:60.4 kOhms ±0.1% 0.15W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thin Film