PAG.M1.0TL.AC65Z
Buy PAG.M1.0TL.AC65Z with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. PAG.M1.0TL.AC65Z
Manufacturer LEMO
Description CONN PLUG MALE 10POS SOLDER CUP
Shell Size, MIL:-
Shell Size - Insert:M10
Shell Material:Polyetherimide (PEI)
Orientation:G
Operating Temperature:-50°C ~ 170°C
Number of Positions:10
Fastening Type:Push-Pull, Detent Lock
Detailed Description:10 Position Circular Connector Plug, Male Pins Solder Cup Gold
Current Rating:3A
Connector Type:Plug, Male Pins
Color:Black
Cable Opening:0.209" ~ 0.256" (5.30mm ~ 6.50mm)