PAG.M0.8GL.AC65AZ
Buy PAG.M0.8GL.AC65AZ with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. PAG.M0.8GL.AC65AZ
Manufacturer LEMO
Description CONN PLUG MALE 8POS SOLDER CUP
Shell Size, MIL:-
Shell Size - Insert:M08
Orientation:G
Operating Temperature:-50°C ~ 150°C
Number of Positions:8
Fastening Type:Push-Pull, Detent Lock
Detailed Description:8 Position Circular Connector Plug, Male Pins Solder Cup Gold
Current Rating:5A
Connector Type:Plug, Male Pins
Color:Blue, Gray
Cable Opening:0.209" ~ 0.256" (5.30mm ~ 6.50mm)