PAG.M0.5GL.AC52N
Buy PAG.M0.5GL.AC52N with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. PAG.M0.5GL.AC52N
Manufacturer LEMO
Description CONN PLUG MALE 5POS SOLDER CUP
Shell Size, MIL:-
Shell Size - Insert:M05
Shell Material:Polysulfone (PSU)
Orientation:G
Operating Temperature:-50°C ~ 150°C
Number of Positions:5
Fastening Type:Push-Pull, Detent Lock
Detailed Description:5 Position Circular Connector Plug, Male Pins Solder Cup Gold
Current Rating:7A
Connector Type:Plug, Male Pins
Color:Black, Gray
Cable Opening:0.157" ~ 0.205" (4.00mm ~ 5.20mm)