PAG.M0.4GL.AC65G
Buy PAG.M0.4GL.AC65G with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. PAG.M0.4GL.AC65G
Manufacturer LEMO
Description CONN PLUG MALE 4POS SOLDER CUP
Shell Size, MIL:-
Shell Size - Insert:M04
Packaging:Bulk
Other Names:Q12116055
Orientation:G
Operating Temperature:-50°C ~ 150°C
Number of Positions:4
Fastening Type:Push-Pull, Detent Lock
Detailed Description:4 Position Circular Connector Plug, Male Pins Solder Cup Gold
Current Rating:8A
Connector Type:Plug, Male Pins
Color:Gray
Cable Opening:0.209" ~ 0.256" (5.30mm ~ 6.50mm)