PAC500006201FAC000
Angstrohm / Vishay
PAC500006201FAC000
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PAC500006201FAC000 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. PAC500006201FAC000
Manufacturer Vishay BC Components
Description RES 6.2K OHM 5W 1% AXIAL
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 533 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs25 pcs
50 pcs100 pcs250 pcs
Data sheet
Voltage Rating - AC:-
Voltage - Working:5W
Voltage - Breakdown:Axial
Thickness (Max):±100ppm/°C
Size / Dimension:0.295" Dia x 1.024" L (7.50mm x 26.00mm)