PAA.M1.4GL.AC52G
Buy PAA.M1.4GL.AC52G with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. PAA.M1.4GL.AC52G
Manufacturer LEMO
Description CONN PLUG MALE 14POS SOLDER CUP
Shell Size, MIL:-
Shell Size - Insert:M14
Shell Material:Polysulfone (PSU)
Orientation:A
Operating Temperature:-50°C ~ 150°C
Number of Positions:14
Fastening Type:Push-Pull, Detent Lock
Detailed Description:14 Position Circular Connector Plug, Male Pins Solder Cup Gold
Current Rating:2A
Connector Type:Plug, Male Pins
Color:Gray
Cable Opening:0.157" ~ 0.205" (4.00mm ~ 5.20mm)