P6SMB82CAT3G
Hamlin / Littelfuse
P6SMB82CAT3G
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy P6SMB82CAT3G with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. P6SMB82CAT3G
Manufacturer Littelfuse
Description Zen TVS 600W 82V VZ BI DO-214AA TR13 RoHS Compliant: Yes
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 51547 pcs
Data sheet
Voltage - Reverse Standoff (Typ):70.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:113V
Voltage - Breakdown (Min):77.9V
Type:Zener
Supplier Device Package:SMB
Series:P6SMB
Power Line Protection:No
Power - Peak Pulse:600W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:DO-214AA, SMB
Operating Temperature:-65°C ~ 150°C (TJ)
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Current - Peak Pulse (10/1000µs):5.3A
Capacitance @ Frequency:130pF @ 1MHz