P6SMB12AT3
Hamlin / Littelfuse
P6SMB12AT3
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy P6SMB12AT3 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. P6SMB12AT3
Manufacturer Littelfuse
Description Zen Tvs 600W 12V Vz Uni Do-214Aa Tr13 Rohs Compliant: Yes
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
In stock 55813 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs100 pcs1000 pcs10000 pcs
Data sheet
Voltage - Reverse Standoff (Typ):10.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:16.7V
Voltage - Breakdown (Min):11.4V
Unidirectional Channels:1
Type:Zener
Supplier Device Package:SMB
Series:Automotive, AEC-Q101
Power Line Protection:No
Power - Peak Pulse:600W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:DO-214AA, SMB
Operating Temperature:-65°C ~ 150°C (TJ)
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Current - Peak Pulse (10/1000µs):36A
Capacitance @ Frequency:1435pF @ 1MHz