P6KE200ARLG
onsemi
P6KE200ARLG
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy P6KE200ARLG with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. P6KE200ARLG
Manufacturer onsemi
Description 600 Watt SUR40 Transient Voltage Suppressor, 200 V, Unidirectional
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 45889 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs100 pcs1000 pcs10000 pcs
Data sheet
Voltage - Reverse Standoff (Typ):171V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:274V
Voltage - Breakdown (Min):190V
Unidirectional Channels:1
Type:Zener
Supplier Device Package:Axial
Series:-
Power Line Protection:No
Power - Peak Pulse:600W
Packaging:Cut Tape (CT)
Package / Case:T-18, Axial
Other Names:P6KE200ARLGOSCT
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Current - Peak Pulse (10/1000µs):2.2A (8/20µs)