P50L-030S-AS-DA
3M
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy P50L-030S-AS-DA with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. P50L-030S-AS-DA
Manufacturer 3M
Description CONN SOCKET 30POS .050" SMD
(In US Dollars)
204 pcs
Data sheet
Series:Pak 50, P50L
Pitch:0.050" (1.27mm)
Packaging:Bulk
Other Names:80000906919
Number of Rows:2
Number of Positions:30
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Mated Stacking Heights:7mm, 8mm
Manufacturer Standard Lead Time:9 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height Above Board:0.213" (5.40mm)
Features:Board Guide, Solder Retention
Detailed Description:30 Position Connector Socket, Outer Shroud Contacts Surface Mount Gold