P42BN820MA3152T
Dielectric Laboratories
P42BN820MA3152T
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy P42BN820MA3152T with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. P42BN820MA3152T
Manufacturer Dielectric Laboratories
Description CAP ARR 82PF .22UF 10V X5R 0402
(In US Dollars)
500 pcs1000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:10V
Tolerance:±20%
Temperature Coefficient:X5R
Size / Dimension:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Series:Milli‐Cap®
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0402 (1005 Metric)
Other Names:1761-1060-2
P42BN820MA3152T-500
Number of Capacitors:2
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:26 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.044" (1.12mm)
Dielectric Material:-
Detailed Description:82pF, 0.22µF Isolated Capacitor 2 Array 10V X5R 0402 (1005 Metric)
Circuit Type:Isolated
Capacitance:82pF, 0.22µF