P3500SCMCLRP
Hamlin / Littelfuse
P3500SCMCLRP
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy P3500SCMCLRP with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. P3500SCMCLRP
Manufacturer Littelfuse
Description T&R / PROTECTION THYRISTOR / SIDACtor Bi 320V 500A DO214 2L RoHS RoHS Compliant: Yes
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 27927 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs100 pcs1000 pcs10000 pcs
Data sheet
Voltage - On State:5V
Voltage - Off State:320V
Voltage - Breakover:400V
Series:SIDACtor®
Packaging:Cut Tape (CT)
Package / Case:DO-214AA, SMB
Other Names:P3500SCMCLRPCT
Number of Elements:1
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:12 Weeks
Current - Peak Pulse (8/20µs):400A
Current - Peak Pulse (10/1000µs):100A
Current - Hold (Ih):150mA
Capacitance:40pF