P2SMA200A-M3/5AT
Electro-Films (EFI) / Vishay
P2SMA200A-M3/5AT
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy P2SMA200A-M3/5AT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. P2SMA200A-M3/5AT
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description TVS DIODE 171V 274V DO214AC
(In US Dollars)
7500 pcs
Data sheet
Voltage - Reverse Standoff (Typ):171V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:274V
Voltage - Breakdown (Min):190V
Unidirectional Channels:1
Type:Zener
Supplier Device Package:DO-214AC (SMA)
Series:TransZorb®
Power Line Protection:No
Power - Peak Pulse:200W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:DO-214AC, SMA
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Current - Peak Pulse (10/1000µs):730mA