P1500ECLAP
Hamlin / Littelfuse
P1500ECLAP
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy P1500ECLAP with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. P1500ECLAP
Manufacturer Hamlin / Littelfuse
Description SIDACTOR BI 140V 400A TO-92
(In US Dollars)
2000 pcs
Data sheet
Voltage - On State:4V
Voltage - Off State:140V
Voltage - Breakover:180V
Series:SIDACtor®
Packaging:Tape & Box (TB)
Package / Case:TO-226-2, TO-92-2 (TO-226AC) (Formed Leads)
Manufacturer Standard Lead Time:12 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Current - Peak Pulse (8/20µs):400A
Current - Peak Pulse (10/1000µs):100A
Current - Hold (Ih):150mA
Capacitance:95pF