P1500ECL
Hamlin / Littelfuse
P1500ECL
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy P1500ECL with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. P1500ECL
Manufacturer Littelfuse
Description
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 14678 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs100 pcs1000 pcs10000 pcs
Data sheet
Voltage - On State:4V
Voltage - Off State:140V
Voltage - Breakover:180V
Series:SIDACtor®
Packaging:Bulk
Package / Case:TO-226-2, TO-92-2 (TO-226AC)
Number of Elements:1
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:12 Weeks
Current - Peak Pulse (8/20µs):400A
Current - Peak Pulse (10/1000µs):100A
Current - Hold (Ih):150mA
Capacitance:95pF