P-100AASJ/A9T
Panasonic
P-100AASJ/A9T
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy P-100AASJ/A9T with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. P-100AASJ/A9T
Manufacturer Panasonic
Description BATTERY NICAD 1.2V 1AH AA
Lead Free Status / RoHS Status Lead free by exemption / RoHS compliant by exemption
Call
Reference Price
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Weight:-
Voltage - Rated:1.2V
Termination Style:Solder Tab
Standard Charge Time:16Hrs
Standard Charge Current:100mA
Size / Dimension:-
Shipping Info:-
Series:P-100AASJ
Other Names:P-90AAS/FT-1
P092T
P100AASJA9T
Discharge Rate:200mA
Detailed Description:AA 1.2V Nickel Cadmium Battery Rechargeable (Secondary) 1Ah