OVETGLJTNF-66.660000
Taitien
OVETGLJTNF-66.660000
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy OVETGLJTNF-66.660000 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. OVETGLJTNF-66.660000
Manufacturer Taitien
Description OSC XO 66.6600MHZ CMOS SMD
(In US Dollars)
500 pcs
Data sheet
Voltage - Supply:2.8 V ~ 3.3 V
Type:XO (Standard)
Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Series:OV
Ratings:-
Packaging:Strip
Package / Case:4-SMD, No Lead
Output:CMOS
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:13 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.051" (1.30mm)
Function:Enable/Disable
Frequency Stability:±50ppm
Frequency:66.66MHz
Detailed Description:66.66MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 2.8 V ~ 3.3 V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Current - Supply (Max):20mA