ORNTV50022502T3
Electro-Films (EFI) / Vishay
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ORNTV50022502T3 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ORNTV50022502T3
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description RES NETWORK 5 RES MULT OHM 8SOIC
(In US Dollars)
300 pcs
Data sheet
Tolerance:±0.1%
Temperature Coefficient:±25ppm/°C
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.194" L x 0.157" W (4.93mm x 3.99mm)
Series:ORNV
Resistor-Ratio-Drift:±5 ppm/°C
Resistor Matching Ratio:±0.05%
Resistance (Ohms):25k, 50k
Power Per Element:100mW
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Number of Resistors:5
Number of Pins:8
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:12 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.068" (1.73mm)
Detailed Description:25k, 50k Ohm ±0.1% 100mW Power Per Element Voltage Divider 5 Resistor Network/Array ±25ppm/°C 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)