OPR5910T
Optek Technology / TT Electronics
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy OPR5910T with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy OPR5910T with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | OPR5910T |
|---|---|
| Manufacturer | Optek Technology / TT Electronics |
| Description | S.M. PHOTODIODE, TAPE & REEL |
| Lead Free Status / RoHS Status |
| Reference Price (In US Dollars) | 200 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $2.283 | |||||
Specifications
Data sheet
| Wavelength: | 880nm |
|---|---|
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): | 35V |
| Viewing Angle: | - |
| Spectral Range: | 400nm ~ 1100nm |
| Series: | - |
| Responsivity @ nm: | 0.45 A/W @ 890nm |
| Response Time: | - |
| Package / Case: | 4-SMD, No Lead |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 10 Weeks |
| Diode Type: | PIN |
| Detailed Description: | Photodiode 880nm 4-SMD, No Lead |
| Current - Dark (Typ): | 30nA |
| Color - Enhanced: | - |
| Active Area: | 0.75mm² |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply OPR5910T, use the request quote form to request OPR5910T pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number OPR5910T.The price and lead time for OPR5910T depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# OPR5910T.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

