OPL563A
Optek Technology / TT Electronics
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy OPL563A with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy OPL563A with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | OPL563A |
|---|---|
| Manufacturer | Optek Technology / TT Electronics |
| Description | OPTOISO PUSH PULL |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 4.5 V ~ 16 V |
|---|---|
| Voltage - Isolation: | - |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | - |
| Supplier Device Package: | - |
| Series: | - |
| Rise / Fall Time (Typ): | - |
| Propagation Delay tpLH / tpHL (Max): | - |
| Packaging: | Bulk |
| Package / Case: | 3-SIP, Side View |
| Output Type: | Push-Pull, Totem Pole |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Number of Channels: | 1 |
| Mounting Type: | Through Hole, Right Angle |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Inputs - Side 1/Side 2: | 1/0 |
| Input Type: | DC |
| Detailed Description: | Logic Output Optoisolator Push-Pull, Totem Pole 1 Channel |
| Data Rate: | - |
| Current - DC Forward (If) (Max): | - |
| Common Mode Transient Immunity (Min): | - |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply OPL563A, use the request quote form to request OPL563A pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number OPL563A.The price and lead time for OPL563A depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# OPL563A.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


