OPF670-2
Optek Technology / TT Electronics
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy OPF670-2 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy OPF670-2 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | OPF670-2 |
|---|---|
| Manufacturer | Optek Technology / TT Electronics |
| Description | LED FIBER OPTIC GAALAS |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Wavelength: | 850nm |
|---|---|
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 2.1V (Max) |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): | 1V |
| Spectral Bandwidth: | 35nm |
| Series: | - |
| Other Names: | Q5958072 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Fiber Optic Transmitter 850nm 2.1V (Max) 100mA Connector-less |
| Current - DC Forward (If) (Max): | 100mA |
| Connector Type: | Connector-less |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply OPF670-2, use the request quote form to request OPF670-2 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number OPF670-2.The price and lead time for OPF670-2 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# OPF670-2.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

