OPB871L51TX
Optek Technology / TT Electronics
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy OPB871L51TX with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy OPB871L51TX with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | OPB871L51TX |
|---|---|
| Manufacturer | Optek Technology / TT Electronics |
| Description | SENS OPTO SLOT 3.18MM TRANS THRU |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / Not applicable |
| Reference Price (In US Dollars) | 100 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $239.267 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): | 30V |
|---|---|
| Type: | Unamplified |
| Series: | - |
| Sensing Method: | Transmissive |
| Sensing Distance: | 0.125" (3.18mm) |
| Response Time: | - |
| Packaging: | Bulk |
| Package / Case: | PCB Mount |
| Output Configuration: | Phototransistor |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / Not applicable |
| Detailed Description: | Optical Sensor Transmissive 0.125" (3.18mm) Phototransistor PCB Mount |
| Current - DC Forward (If) (Max): | 50mA |
| Current - Collector (Ic) (Max): | 30mA |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply OPB871L51TX, use the request quote form to request OPB871L51TX pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number OPB871L51TX.The price and lead time for OPB871L51TX depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# OPB871L51TX.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

