OPB830W11Z
Optek Technology / TT Electronics
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy OPB830W11Z with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy OPB830W11Z with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | OPB830W11Z |
|---|---|
| Manufacturer | Optek Technology / TT Electronics |
| Description | SENS OPTO SLOT 3.18MM TRANS C-MT |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 100 pcs | 250 pcs | 500 pcs | 1000 pcs |
|---|---|---|---|---|---|
| $5.15 | $4.941 | $4.76 | $4.579 | $4.419 | |
Specifications
Data sheet
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): | 30V |
|---|---|
| Type: | Unamplified |
| Series: | - |
| Sensing Method: | Transmissive |
| Sensing Distance: | 0.125" (3.18mm) |
| Response Time: | - |
| Packaging: | Bulk |
| Package / Case: | Module, Pre-Wired |
| Output Configuration: | Phototransistor |
| Other Names: | 365-1727 OPB830W11Z-ND |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 80°C |
| Mounting Type: | Chassis Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 10 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Optical Sensor Transmissive 0.125" (3.18mm) Phototransistor Module, Pre-Wired |
| Current - DC Forward (If) (Max): | 50mA |
| Current - Collector (Ic) (Max): | 30mA |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply OPB830W11Z, use the request quote form to request OPB830W11Z pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number OPB830W11Z.The price and lead time for OPB830W11Z depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# OPB830W11Z.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

