OPB718
Optek Technology / TT Electronics
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy OPB718 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy OPB718 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | OPB718 |
|---|---|
| Manufacturer | Optek Technology / TT Electronics |
| Description | SENSR OPTO REFL 12.7MM PANEL MNT |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 4.75 V ~ 5.25 V |
|---|---|
| Series: | Photologic® |
| Sensing Method: | Reflective |
| Sensing Distance: | 0.500" (12.7mm) |
| Response Time: | - |
| Output Configuration: | Totem Pole |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Light Source: | Infrared |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Ingress Protection: | - |
| Connection Method: | Wire |
| Adjustment Type: | Adjustable |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply OPB718, use the request quote form to request OPB718 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number OPB718.The price and lead time for OPB718 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# OPB718.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

