OPA779S-240
Optek Technology / TT Electronics
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy OPA779S-240 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy OPA779S-240 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | OPA779S-240 |
|---|---|
| Manufacturer | Optek Technology / TT Electronics |
| Description | LED MODULE WHITE 9" LIGHT TUBE |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 100 pcs | 250 pcs | 500 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $18.38 | $17.648 | $16.962 | $16.343 | ||
Specifications
Data sheet
| Wavelength: | - |
|---|---|
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | - |
| Viewing Angle: | - |
| Type: | LED Engine |
| Temperature - Test: | - |
| Size / Dimension: | 241.30mm L x 13.70mm W |
| Series: | OPA |
| Packaging: | - |
| Other Names: | 365-1384 OPA779S240 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 10 Weeks |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | - |
| Light Emitting Surface (LES): | - |
| Lens Type: | Tubular |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Height: | - |
| Flux @ Current/Temperature - Test: | - |
| Features: | - |
| Detailed Description: | LED Lighting COBs, Engines, Modules LED Engine OPA White, Cool Linear Light Strip, Plug and Play |
| Current - Test: | 35mA |
| Current - Max: | 2A |
| Configuration: | Linear Light Strip, Plug and Play |
| Color: | White, Cool |
| CRI (Color Rendering Index): | - |
| CCT (K): | 6000K |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply OPA779S-240, use the request quote form to request OPA779S-240 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number OPA779S-240.The price and lead time for OPA779S-240 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# OPA779S-240.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


