OPA729W
Optek Technology / TT Electronics
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy OPA729W with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy OPA729W with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | OPA729W |
|---|---|
| Manufacturer | Optek Technology / TT Electronics |
| Description | LED WHITE 10/1WATT 6500K ARRAY |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 100 pcs | 250 pcs | ||
|---|---|---|---|---|---|
| $36.40 | $34.95 | $33.60 | |||
Specifications
Data sheet
| Wavelength: | - |
|---|---|
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 18V |
| Viewing Angle: | 120° |
| Type: | LED Module |
| Temperature - Test: | 25°C |
| Size / Dimension: | 127.00mm L x 29.21mm W |
| Series: | OPA729 |
| Packaging: | - |
| Other Names: | 365-1365 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 10 Weeks |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 38 lm/W |
| Light Emitting Surface (LES): | - |
| Lens Type: | Flat |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Height: | 3.30mm |
| Flux @ Current/Temperature - Test: | 480 lm (Typ) |
| Features: | With Connector |
| Detailed Description: | LED Lighting COBs, Engines, Modules LED Module OPA729 White, Cool Linear Light Strip |
| Current - Test: | 700mA |
| Current - Max: | 700mA |
| Configuration: | Linear Light Strip |
| Color: | White, Cool |
| CRI (Color Rendering Index): | - |
| CCT (K): | 6500K |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply OPA729W, use the request quote form to request OPA729W pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number OPA729W.The price and lead time for OPA729W depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# OPA729W.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


