OPA4743EA/250
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy OPA4743EA/250 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy OPA4743EA/250 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | OPA4743EA/250 |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Description | Quad, 12-V, 7-MHz operational amplifier 14-TSSOP -40 to 85 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $6.113 | $5.518 | $4.977 | $4.869 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply, Single/Dual (±): | 3.5 V ~ 12 V, ±1.75 V ~ 6 V |
|---|---|
| Voltage - Input Offset: | 1.5mV |
| Supplier Device Package: | 14-TSSOP |
| Slew Rate: | 10 V/µs |
| Series: | - |
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Package / Case: | 14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Output Type: | Rail-to-Rail |
| Other Names: | 296-11931-1 296-11931-1-ND 296-36959-1 OPA4743EA/250CT OPA4743EA/250CT-ND OPA4743EA250CT |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Number of Circuits: | 4 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 2 (1 Year) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 8 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Gain Bandwidth Product: | 7MHz |
| Detailed Description: | General Purpose Amplifier 4 Circuit Rail-to-Rail 14-TSSOP |
| Current - Supply: | 1.1mA |
| Current - Output / Channel: | 20mA |
| Current - Input Bias: | 1pA |
| Base Part Number: | OPA4743 |
| Amplifier Type: | General Purpose |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply OPA4743EA/250, use the request quote form to request OPA4743EA/250 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number OPA4743EA/250.The price and lead time for OPA4743EA/250 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# OPA4743EA/250.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
