OPA4344UA
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy OPA4344UA with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy OPA4344UA with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | OPA4344UA |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Description | Quad, 5.5-V, 1-MHz, 1-mV offset, RRIO operational amplifier 14-SOIC -40 to 85 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $2.678 | $2.417 | $2.18 | $2.133 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply, Single/Dual (±): | - |
|---|---|
| Voltage - Input Offset: | 0.2pA |
| Voltage - Breakdown: | 14-SOIC |
| Series: | MicroAmplifier™ |
| RoHS Status: | Tube |
| Polarization: | 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Output Type: | Rail-to-Rail |
| Orientation: | 4 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Number of Bits/Stages: | 200µV |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 2 (1 Year) |
| Max Output Power x Channels @ Load: | General Purpose |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 6 Weeks |
| Manufacturer Part Number: | OPA4344UA |
| Expanded Description: | General Purpose Amplifier 4 Circuit Rail-to-Rail 14-SOIC |
| Description: | IC OPAMP GP 1MHZ RRO 14SOIC |
| Current - Supply (Main IC): | 2.5 V ~ 5.5 V |
| Current - Supply: | 150µA |
| Current - Input Bias: | 1MHz |
| Channels per IC: | 15mA |
| -3db Bandwidth: | 0.8 V/µs |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply OPA4344UA, use the request quote form to request OPA4344UA pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number OPA4344UA.The price and lead time for OPA4344UA depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# OPA4344UA.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
