OPA2674I-14DRG4
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy OPA2674I-14DRG4 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy OPA2674I-14DRG4 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | OPA2674I-14DRG4 |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Description | Dual, Wideband, High Output Current Amplifier and DSL/PLC Line Driver with Current Limit 14-SOIC -40 to 85 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $1.66 | $1.498 | $1.351 | $1.322 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply, Single/Dual (±): | 5 V ~ 12 V, ±2.5 V ~ 6 V |
|---|---|
| Voltage - Input Offset: | 1mV |
| Supplier Device Package: | 14-SOIC |
| Slew Rate: | 2000 V/µs |
| Series: | - |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Output Type: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Number of Circuits: | 2 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 2 (1 Year) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 20 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Current Feedback Amplifier 2 Circuit 14-SOIC |
| Current - Supply: | 18mA |
| Current - Output / Channel: | 500mA |
| Current - Input Bias: | 10µA |
| Base Part Number: | OPA2674 |
| Amplifier Type: | Current Feedback |
| -3db Bandwidth: | 260MHz |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply OPA2674I-14DRG4, use the request quote form to request OPA2674I-14DRG4 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number OPA2674I-14DRG4.The price and lead time for OPA2674I-14DRG4 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# OPA2674I-14DRG4.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
