OPA2300AIDGSR
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy OPA2300AIDGSR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy OPA2300AIDGSR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | OPA2300AIDGSR |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Description | Low-Noise, High-Speed, 16-Bit Accurate CMOS Operational Amplifier with digital shutdown 10-VSSOP -40 to 125 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $1.30 | $1.173 | $1.058 | $1.035 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply, Single/Dual (±): | 2.7 V ~ 5.5 V, ±1.35 V ~ 2.75 V |
|---|---|
| Voltage - Input Offset: | 1mV |
| Supplier Device Package: | 10-VSSOP |
| Slew Rate: | 80 V/µs |
| Series: | - |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 10-TFSOP, 10-MSOP (0.118", 3.00mm Width) |
| Output Type: | - |
| Other Names: | 296-46151-2 OPA2300AIDGSR-ND |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Number of Circuits: | 2 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 2 (1 Year) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 26 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Gain Bandwidth Product: | 150MHz |
| Detailed Description: | Voltage Feedback Amplifier 2 Circuit 10-VSSOP |
| Current - Supply: | 9.5mA |
| Current - Output / Channel: | 70mA |
| Current - Input Bias: | 0.1pA |
| Base Part Number: | OPA2300 |
| Amplifier Type: | Voltage Feedback |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply OPA2300AIDGSR, use the request quote form to request OPA2300AIDGSR pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number OPA2300AIDGSR.The price and lead time for OPA2300AIDGSR depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# OPA2300AIDGSR.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
