OPA2277UA/2K5G4
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy OPA2277UA/2K5G4 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy OPA2277UA/2K5G4 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | OPA2277UA/2K5G4 |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Description | IC OPAMP GP 1MHZ 8SOIC |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 2500 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $1.856 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply, Single/Dual (±): | - |
|---|---|
| Voltage - Input Offset: | 500pA |
| Voltage - Breakdown: | 8-SOIC |
| Series: | - |
| RoHS Status: | Tape & Reel (TR) |
| Polarization: | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Output Type: | - |
| Other Names: | 296-35913-2 OPA2277UA/2K5E4 OPA2277UA/2K5E4-ND |
| Orientation: | 2 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Number of Bits/Stages: | 20µV |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Max Output Power x Channels @ Load: | General Purpose |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 12 Weeks |
| Manufacturer Part Number: | OPA2277UA/2K5G4 |
| Expanded Description: | General Purpose Amplifier 2 Circuit 8-SOIC |
| Description: | IC OPAMP GP 1MHZ 8SOIC |
| Current - Supply (Main IC): | 4 V ~ 36 V, ±2 V ~ 18 V |
| Current - Supply: | 790µA |
| Current - Input Bias: | 1MHz |
| Channels per IC: | 35mA |
| -3db Bandwidth: | 0.8 V/µs |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply OPA2277UA/2K5G4, use the request quote form to request OPA2277UA/2K5G4 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number OPA2277UA/2K5G4.The price and lead time for OPA2277UA/2K5G4 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# OPA2277UA/2K5G4.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
