OPA1S2385IDRCT
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy OPA1S2385IDRCT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy OPA1S2385IDRCT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | OPA1S2385IDRCT |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Description | IC OPAMP CMOS 100MHZ RRO 10SON |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 250 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $2.059 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply, Single/Dual (±): | 2.7 V ~ 5.5 V |
|---|---|
| Voltage - Input Offset: | 2mV |
| Supplier Device Package: | 10-VSON (3x3) |
| Slew Rate: | 150 V/µs |
| Series: | - |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 10-VFDFN Exposed Pad |
| Output Type: | Rail-to-Rail |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Number of Circuits: | 2 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 2 (1 Year) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 26 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Gain Bandwidth Product: | 100MHz |
| Detailed Description: | CMOS Amplifier 2 Circuit Rail-to-Rail 10-VSON (3x3) |
| Current - Supply: | 9.2mA |
| Current - Input Bias: | 3pA |
| Base Part Number: | OPA1S2385 |
| Amplifier Type: | CMOS |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply OPA1S2385IDRCT, use the request quote form to request OPA1S2385IDRCT pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number OPA1S2385IDRCT.The price and lead time for OPA1S2385IDRCT depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# OPA1S2385IDRCT.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
