OPA1641AQDGKRQ1
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy OPA1641AQDGKRQ1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy OPA1641AQDGKRQ1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | OPA1641AQDGKRQ1 |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Description | Single Automotive Sound-Plus High-Performance, JFET-Input Audio Op Amps 8-VSSOP -40 to 125 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $1.198 | $1.081 | $0.975 | $0.954 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply, Single/Dual (±): | 4.5 V ~ 36 V, ±2.25 V ~ 18 V |
|---|---|
| Voltage - Input Offset: | 1mV |
| Slew Rate: | 20 V/µs |
| Series: | Automotive, AEC-Q100 |
| Output Type: | Rail-to-Rail |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Number of Circuits: | 1 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 2 (1 Year) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 12 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Gain Bandwidth Product: | 11MHz |
| Detailed Description: | Audio Amplifier 1 Circuit Rail-to-Rail |
| Current - Supply: | 1.8mA |
| Current - Output / Channel: | 36mA |
| Current - Input Bias: | 2pA |
| Amplifier Type: | Audio |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply OPA1641AQDGKRQ1, use the request quote form to request OPA1641AQDGKRQ1 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number OPA1641AQDGKRQ1.The price and lead time for OPA1641AQDGKRQ1 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# OPA1641AQDGKRQ1.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
