OP805SL
Optek Technology / TT Electronics
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy OP805SL with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy OP805SL with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | OP805SL |
|---|---|
| Manufacturer | Optek |
| Description | NPN phototransistor, Voltage Collector Emitter Breakdown 30V, TO-18-3, RoHS |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $2.587 | $2.335 | $2.107 | $2.061 | ||
Specifications
Data sheet
| Wavelength: | 890nm |
|---|---|
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): | 30V |
| Viewing Angle: | - |
| Series: | - |
| Power - Max: | 250mW |
| Packaging: | Bulk |
| Package / Case: | TO-206AA, TO-18-3 Metal Can |
| Other Names: | 365-1082 |
| Orientation: | Top View |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 125°C (TA) |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 10 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Phototransistor 890nm Top View TO-206AA, TO-18-3 Metal Can |
| Current - Dark (Id) (Max): | 100nA |
| Current - Collector (Ic) (Max): | 50mA |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply OP805SL, use the request quote form to request OP805SL pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number OP805SL.The price and lead time for OP805SL depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# OP805SL.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
