OP535A
Optek Technology / TT Electronics
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy OP535A with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy OP535A with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | OP535A |
|---|---|
| Manufacturer | Optek Technology / TT Electronics |
| Description | PHOTODARLINGTON SILICON NPN T-1 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 100 pcs | 250 pcs | 500 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.77 | $0.742 | $0.711 | $0.69 | ||
| 1000 pcs | 2500 pcs | 5000 pcs | 10000 pcs | ||
| $0.659 | $0.638 | $0.617 | $0.596 | ||
Specifications
Data sheet
| Wavelength: | 935nm |
|---|---|
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): | 15V |
| Viewing Angle: | - |
| Series: | * |
| Power - Max: | 100mW |
| Packaging: | Bulk |
| Package / Case: | T-1 |
| Other Names: | 365-1603 OP535A-ND |
| Orientation: | Top View |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 100°C (TA) |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 10 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Phototransistor 935nm Top View T-1 |
| Current - Dark (Id) (Max): | 100nA |
| Current - Collector (Ic) (Max): | 32mA |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply OP535A, use the request quote form to request OP535A pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number OP535A.The price and lead time for OP535A depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# OP535A.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

