OP4005B1
Murata Electronics
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy OP4005B1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy OP4005B1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | OP4005B1 |
|---|---|
| Manufacturer | Murata Electronics |
| Description | OSC VCSO 622.08MHZ SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 3.13 V ~ 5.25 V |
|---|---|
| Type: | VCSO (SAW) |
| Size / Dimension: | 0.530" L x 0.360" W (13.46mm x 9.14mm) |
| Series: | - |
| Ratings: | - |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 8-SMD, No Lead Exposed Pad |
| Output: | Sine Wave |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Height - Seated (Max): | 0.080" (2.03mm) |
| Function: | Enable/Disable |
| Frequency Stability: | ±100ppm |
| Frequency: | 622.08MHz |
| Detailed Description: | 622.08MHz VCSO (SAW) Sine Wave Oscillator 3.13 V ~ 5.25 V Enable/Disable 8-SMD, No Lead Exposed Pad |
| Current - Supply (Max): | 70mA |
| Current - Supply (Disable) (Max): | - |
| Base Resonator: | Crystal |
| Absolute Pull Range (APR): | - |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply OP4005B1, use the request quote form to request OP4005B1 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number OP4005B1.The price and lead time for OP4005B1 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# OP4005B1.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


