ONS321A5VGEVB
AMI Semiconductor / ON Semiconductor
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ONS321A5VGEVB with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy ONS321A5VGEVB with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | ONS321A5VGEVB |
|---|---|
| Manufacturer | AMI Semiconductor / ON Semiconductor |
| Description | EVAL BOARD ONS321A5VG |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $281.25 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Output: | 0.8 V ~ 1.55 V |
|---|---|
| Voltage - Input: | 8 V ~ 19 V |
| Utilized IC / Part: | NCP5386 |
| Supplied Contents: | Board(s) |
| Series: | - |
| Regulator Topology: | Buck |
| Outputs and Type: | 1, Non-Isolated |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Main Purpose: | DC/DC, Step Down |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Frequency - Switching: | 330kHz |
| Detailed Description: | NCP5386 - DC/DC, Step Down 1, Non-Isolated Outputs Evaluation Board |
| Current - Output: | 25A |
| Board Type: | Fully Populated |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply ONS321A5VGEVB, use the request quote form to request ONS321A5VGEVB pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number ONS321A5VGEVB.The price and lead time for ONS321A5VGEVB depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# ONS321A5VGEVB.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation



